Chlorella – kompletný zdroj živín

Lisované tablety Chlorella obsahuje jednobunkovú sladkovodnú riasu Chlorella vulgaris, ktorá je bohatým zdrojom mnohých biologicky aktívnych látok. Obsahuje všetkých osem aminokyselín a nenasýtených mastných kyselín, vlákninu a chlorofyl. Vďaka svojmu zloženiu a účinkom je Chlorella vyváženým doplnkom stravy, pričom organizmu dopĺňa látky, ktorých má telo nedostatok z dôvodu zlých stravovacích návykov. Viac než polovica biomasy Chlorelly je tvorená kvalitnou bielkovinou, svojim charakterom podobnou bielkovine živočíšnej, čo ju predurčuje ako doplnok bezmäsitého jedálnička. Jej užívanie je ideálne pri akejkoľvek redukčnej diéte alebo vegetariánskej strave.

Chlorella neobsahuje žiadne prísady, ide o čistý prírodný produkt !

Zelené potraviny predstavujú doplnok stravy ako sú ovocie či zelenina, ktorých máme vo svojom jedálničku stále nedostatok. Ich užívanie vo forme tabliet je jednoducho dostupné a komfortné. V Japonsku je Chlorella obľúbená a užívaná najmä v mestách, kde je problematický pravidelný prísun zdravej zeleniny a ovocia.

Chlorella obsahuje zo všetkých rastlín na Zemi najväčšie množstvo chlorofylu. Chlorella vulgaris oproti iným druhom chlorelly je ľahšia na trávenie. Chlorella dopĺňa látky, ktorých má telo nedostatok pri zlých stravovacích návykoch.

 

Čo sa týka minerálov a vitamínov, žiadna potravina nie je schopná dodať všetky potrebné látky. Chlorella áno. Chlorella nie je liek, ale potravinový doplnok. Svojím pôsobením na organizmus však môže odstrániť niektoré príčiny chorôb a tým prispieť k uzdraveniu.

V Japonsku sa záujem o Chlorellu sústredil z dôvodu jej detoxikačných vlastností – schopnosti neutralizovať alebo odsunúť, odbúrať jedovaté látky z tela. Jej vláknina zlepšuje trávenie a podporuje rast prospešných aerobných baktérií v tráviacom trakte, je významným neutralizačným prostriedkom – vyrovnáva pH tela. Výskumné programy preukázali, že pravidelná konzumácia Chlorelly pomáha ochrániť organizmus pred srdcovými chorobami, znižuje krvný tlak a odbúrava nadbytočný cholesterol. Žiadna iná rastlina na Zemi nie je pre človeka prospešnejšia ako Chlorella. Je to dokonalá potrava, ktorej sa nič nevyrovná.

Príklad vysokého obsahu niektorých životne dôležitých zložiek ľudskej potravy v Chlorella Tabs voči iným potravinám, známym tiež vysokým podielom týchto látok

Súvisiace témy k článku: