Prečo máme potrebu detoxikovať organizmus ?

Pojem detoxikácia znamená očistenie tela od toxínov a infekčných ložísk. Keďže príčinou takmer všetkých chorôb je práve znečistenie organizmu, konzumujeme potraviny o ktorých už všetci vieme že sú chemicky ošetrené niekoľo krát, ovocie a zelenina nie len počas rastu ale je aj pri skladovaní postrekované aby vydržali stáť ešte v regáloch. Nehovoriac o pôde v akej rastú, mnohé sú pestované len substrátoch. Vypestované plodiny už neobsahujú požadované nutričné a vitamínové hodnoty, ale na oplátku obsahujú kopu dusičňanov a toxínov, ktoré sa v našom tele ukladajú. Hotové a balené potraviny sú dochutené a chemicky tak ošetrené aby sa nekazili, tieto pre naše telo cudzie látky – chemikálie, telo nevie spracovať. Vďaka regeneračným procesom ich telo je schopné do určitej miery vylúčiť, ale čiastočne sa zanášajú aj naše cievy a vnútorné orgány. Prirodzené očietenie tela je pomalé a dlhodobé. Potrebovali by sme chodiť na očistné kúry na pár mesiacov, kde je neporušená čistá príroda a čisté potraviny ktoré by nám dopomáhali očisťovať sa. Ešte zrejme takéto miesta budú dlhšie na našej planéte, ale priznajme kto z nás si toto dopraje pravidelne?

Neustále sme v zajatí denno-denného prijímania toxínov zo vzduchu, z potravy, z materiálov okolo nás. Chemický priemysel, jeho produkty a odpadové látky vypúšťané do vody či ovzdušia, chemické prísady v našom jedle, ťažké kovy či zvyšky rôznych liekov užívaných v čoraz väčších množstvách sa neustále sústreďujú v ľudskom tele oveľa viac ako kedykoľvek predtým. Každý orgán ľudského tela je zasiahnutý. Bohužiaľ očistný proces potrebujeme urýchliť a pomôcť našemu telu. Prirodzene sa prečisťujeme počas spánku. Tu je ideálny čas využiť procesy nášho tela a zachytávať nečistoty.

Detoxikácia,

predstavuje veľmi dôležitý proces očistenia organizmu. Je to proces, ktorý odstraňuje príčinu – podstatu ochorenia.

Uvedenému stavu taktiež prispievajú:

  • nedostatok pohybu
  • zlá kvalita jedla a spôsob jeho prípravy
  • nedostatok čerstvej zeleniny a ovocia
  • fajčenie a požívanie alkoholu alebo kávy
  • stres ….

Množstvo chemických produktov je také rozsiahle, že v súčasnosti si už ani neuvedomujeme ich prítomnosť. Avšak tieto chemické látky si vždy nájdu cestu do nášho tela v oveľa väčšom množstve ako ich dokážeme vylúčiť, čo spôsobuje neustály nárast toxicity nášho organizmu. Viac ako 2 milióny syntetických substancií je známych v súčasnosti, 25 000 ich pribúda každým rokom a viac ako 30 000 je tvorených priemyselnou činnosťou. Iba nepatrná časť z nich je testovaná. Okrem toho zdrojmi toxínov sú tiež cigaretový dym, kofeín či alkohol.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) potvrdila, že v životnom prostredí sa nachádza 60-80 % všetkých známych karcinogénov. Výskyt týchto látok úzko súvisí s hormonálnymi problémami, psychickými poruchami, vrodenými chybami.

Skupiny toxických látok:

  • fyzikálne (ťažké kovy, chemické látky, radioaktívne záťaže)
  • živočíšne a mikrobiotické (vírusy, baktérie, parazity, plesne)
  • metabolické (vznikajú pri spracovaní potravín pri látkovej výmene)
  • psychické (oblasť stresu a strachu)

Takmer všetci ľudia majú v súčasnosti potrebu očistiť telo od týchto nebezpečných látok, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme. Je to jednou zo základných podmienok udržania zdravia.  Detoxikácia je vhodná pre všetky druhy chronických civilizačných ochorení. Pokiaľ sa toxické látky z tela odstránia a tkanivá nie sú nenávratne porušené, organizmus si poradí s mnohými ochoreniami aj sám. Chemické produkty znečisťujú životné prostredie rýchlejšie než je ľudský organizmus schopný prispôsobiť sa týmto zmenám. Náš organizmus nedokáže efektívne filtrovať všetky tieto nebezpečné látky. Chemické látky vo vzduchu, vode a jedle neustále poškodzujú náš organizmus a znižujú jeho obranyschopnosť.

Čo môžeme očakávať od detoxikácie ?

Detoxikáciou váš organizmus odbúrava odpadové látky. Po takejto očiste vaše telo zvyšuje hladinu fyzickej, duševnej a sexuálnej energie, expandovať začína aj vaša kreativita. Cítite sa ako znovuzrodený, ako úplne iný človek.


Súvisiace témy k článku: