Stévia je 100% prírodný produkt, ktorí ocenia nielen diabetici

Vďaka stévii si môžete odteraz vychutnávať všetky jedlá bez výčitiek. Stévia je 100% prírodný produkt. Neobsahuje lepok, farbivá, arómy, umelé konzervačné látky, ba ani sladidlá! Je ideálna pre ľudí, ktorí trpia cukrovkou. Ocenia ju aj obézni ľudia, osoby so srdcovými problémami a ľudia s vysokou kazivosťou zubov. Jedna tabletka Stévie zodpovedá 1/2 kocke cukru.

Látky, ktoré Stévia obsahuje

 

Už sme naznačili, že Stévia má, okrem svojej sladkej chuti, aj iné priaznivé účinky pre človeka. Je to vďaka látkam, ktoré obsahuje – steviozidom. Sušené listy ich obsahujú asi 6 až 8 %. Tieto látky dokážu stimulovať slinivku brušnú i tvorbu inzulínu. To je ideálne najmä pre diabetikov II. typu.  Steviozidy, ktoré spomíname, patria do skupiny glykozidov. Tých má však Stévia ešte viac. Ide o Rebaudiozid A, B, C, D, E a Dulkozid A. Všetko sú to sladivé látky.

Okrem steviozidov Stévia obsahuje aj ďalšie zlúčeniny, ako chlorofyl, xantofyl, oligosacharidy, voľné uhľohydráty, aminokyseliny, saponíny, bielkoviny, vlákninu, rôzne éterické oleje, triesloviny, minerály – vápnik, draslík, chróm, kobalt, železo, magnézium, mangán, fosfor, selén, kremík, zinok, vitamíny C, A, B2, B1, B3, E a bioflavonoidy – vitamín P či vitamín K.

Liečivé účinky Stévie

Stévia znižuje pocit únavy, hladinu krvného cukru aj tlak krvi, pomáha pri znižovaní telesnej hmotnosti, zlepšuje imunitu, má antibakteriálne účinky, pomáha pri prevencii zubného kazu, pri zápaloch ďasien pri začínajúcej paradentóze. Zvyšuje odolnosť proti kvasinkovým infekciám.

 •     extrakt je 200-300-krát sladší ako cukor
 •     odtučňuje, používa sa pri redukčných diétach
 •     pomáha udržiavať v rovnováhe cukor v krvi a pečeni
 •     podporuje činnosť slinivky brušnej
 •     vyrovnáva krvný tlak
 •     podporuje dobré trávenie
 •     napomáha bunkovému metabolizmu
 •     zvyšuje mentálnu aktivitu
 •     preukázateľne znižuje únavu a únavový syndróm
 •     znižuje túžbu po tabaku a alkoholických nápojoch
 •     reguluje baktérie v ústnej dutine. likviduje karies
 •     má antibakteriálne, protiplesňové a protivírusové účinky
 •     je vynikajúca na zranenia , urýchľuje hojenie (neostávajú jazvy)
 •     lieči kožné problémy, je účinne aplikovateľná na akné, dermatitídu, ekzém
 •     nahrádza všetky umelé sladidlá
 •     na rozdiel od umelých sladidiel nemá karcinogénne účinky
 •     na rozdiel od bieleho cukru neprispieva k artróze
 •     na rozdiel od bieleho cukru sa neukladá v tele v podobe tuku

 

Porovnanie sladivosti diterpénových glykozidov stévie a alternatívnych prírodných a syntetických sladidiel:
Alternatívne sladidlo Prirodné/syntetické Sladivosť
Sacharín syntetické 250 – 500 x vyššia
Cyklamát syntetické 20 – 30 x vyššia
Aspartám syntetické 100 – 200 x vyššia
Acesulfám K syntetické 100 – 200 x vyššia
Sorbit prírodné polovičná
Manit prírodné polovičná
Xylit prírodné rovnaká
Fruktóza prírodné 1 – 1,4 x vyššia
Stévia prírodné 200 – 300 x vyššia


Stévia a DIABETES

Rastlina Stévie je medzi diabetikmi známa ako „sladká rastlina“. Pri žuvaní chutia jej listy veľmi sladko, pričom nemá zásadný vplyv na glykemickú odozvu a ľudia a nezvyšuje hladinu cukru v krvi a ľudia s cukrovkou ju môžu bezpečne používať. Okrem toho stimuluje činnosť pankreasu a môže aj zvýšiť citlivosť na inzulín.  Listy Stévie, resp. extrakty, či hotové sladidlá zo Stévie môžu využívať diabetici 1. aj 2. typu. Pri diabetikoch 2. typu môže sladenie Stéviou cukrovou významne oddialiť prechod z liekov na inzulín.

Takmer nulový obsah kalórií podporí vaše úsilie schudnúť

Sladidlo Stévia má požadované vlastnosti, ako je sladkosť, rozpustnosť a minimum kalórií. Použijete ho všade tam, kde by ste inak použili bežný cukor – pri varení, pečení, na sladenie ovocia, nápojov aj omáčok. Energetická hodnota jedál a nápojov bude nižšia a vy si tak ľahko udržíte štíhlu postavu.

Stévia osladí vašu kávu, čaj aj múčniky

Rozlúčte sa s rafinovaným cukrom, ktorý nesvedčí vášmu zdraviu ani postave. Stavte radšej na zázračnú rastlinu menom stévia cukrová, ktorá je 300-krát sladšia ako cukrová repa! Práve táto rastlinka je základom 100% prírodného sladidla Staviola®, ktoré osladí váš život bez negatívneho vplyvu na vaše zdravie a líniu.

Bieli cukor je zákerná droga. Jeho zabijacké pôsobenie je pozvoľné, nebadané a veľmi chutné. Výsledkom sú zápalové ochorenia, ktoré sú spolu s obezitou predstupňom civilizačných chorôb. Rozumnejší únik z neodolateľnej chuti na sladké je jesť sladkú prírodú Stéviu.

Stéviu kúpite v našom obchode, ale podľa nariadenia EU články nemôžu byť prepojené s predajom výživových doplnkov a zdravotnými tvrdeniami, okrem tých ktoré EU schváli a registruje.


Súvisiace témy k článku: